A A AAktualnościkomentarze (0)

W Wigilię sklepy będą czynne krócej. Zobacz do której godziny

Wszystkie sieci handlowe działające w Podkarpackiem ograniczyły czas otwarcia sklepów w Wigilię.

Wszystkie sieci handlowe działające w Podkarpackiem ograniczyły czas otwarcia sklepów w Wigilię.

Wszystkie sieci handlowe, same lub po namowach związkowców, zdecydowały się znacznie skrócić w Wigilię godziny pracy swoich sklepów.

Podkarpackie struktury Solidarności przyłączyły się do apelu sekcji handlowej tego związku, o skrócenie w Wigilię czasu pracy dużych sklepów do godz. 14.
- Oprócz apeli do właścicieli sklepów, planujemy również ich klientom rozdawać ulotki na ten temat – mówi Andrzej Buczek, przewodniczący Zarządu Regionu Ziemia Przemyska Solidarności.
 

 

W ub. roku Solidarność apelowała o ograniczenie czasu pracy w handlu. Niektórzy właściciele dużych sklepów posłuchali ich próśb. Skrócili czas otwarcia do godz. 16.

- W tym roku prosimy o zamknięcie sklepów najpóźniej o godz. 14 – dodaje Buczek.

Efekt? Część dużych sieci handlowych ograniczyła godziny otwarcia sklepów w Wigilię.
Do godz. 14 będą otwarte sklepy Lidl, Biedronka. Podobnie większość sklepów rzeszowskiego Społem. Z wyjątkiem dwóch głównych, przy ul. Asnyka i Hetmańskiej, które będą czynne do godz. 15.


Do godz. 15 będą czynne placówki Carrefour. Do godz. 16 Real, Kaufland i E.Leclerc. Tesco wszystkie swoje placówki zamknie o godz. 17.

- Mając świadomość, jak ważne są dla pracowników przygotowania i spędzenie tradycyjnego wieczoru wigilijnego z bliskimi, podjęliśmy decyzję, że nasze sklepy w Wigilię będą czynne do godz. 14 – twierdzi Paweł Tymiński, rzecznik Jeronimo Martins Dystrybucja, właściciela sieci sklepów Biedronka.

W pierwszy i drugi dzień świąt, czyli w sobotę i niedzielę, wszystkie duże sklepy są zamknięte.

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.