W Rzeszowie powstała restauracja dla dzieci

W nowoczesnym, specjalnie zaprojektowanym wnętrzu są wygodne kanapy dla rodziców i obszerny plac zabaw dla dzieci. W "Guziku" pomyślano o odpoczynku całej rodziny.

Fot.: Archiwum "Guzika"

W nowoczesnym, specjalnie zaprojektowanym wnętrzu są wygodne kanapy dla rodziców i obszerny plac zabaw dla dzieci. W "Guziku" pomyślano o odpoczynku całej rodziny.

W Rzeszowie powstała pierwsza restauracja dla dzieci. Otwarty w mikołajki „Guzik” jest miejscem, gdzie rodzice mogą coś zjeść, a dzieci korzystać z placu zabaw i hałasować do woli.

- Przypadkowo trafiłam kiedyś do takiej restauracji w Warszawie. Tak mi się spodobała, że postanowiłam stworzyć podobne miejsce w Rzeszowie – mówi Magdalena Delmaczyńska, założycielka „Guzika”, która z wykształcenia jest ekonomista, a od kilku lat skoncentrowana była na wychowywaniu dójki swoich dzieci. Teraz wraca na rynek pracy z ofertą dla tych, którzy szukają miejsca, gdzie kelner nie patrzy na hałasujące maluchy krzywym okiem, rodzice spokojnie piją kawę, a dzieci mają dużo miejsca do zabawy.

Obiadki i warsztaty

W nowoczesnym, specjalnie zaprojektowanym wnętrzu maluchy mają do dyspozycji 30 metrów kwadratowych placu zabaw: zabezpieczone tory przeszkód, fikuśne drabinki i przytulne domki. Zmęczone urwisy mogą korzystać z szerokiego asortymentu gier planszowych, zabawek i  łamigłówek. Dla małych sportowców do dyspozycji jest także konsola do gier, gdzie sterując ruchami całego ciała każdy może zmierzyć się w wybranej dyscyplinie.

W ofercie jest także specjalny program edukacyjny. W dwóch przystosowanych odpowiednio salach odbywać się będą cykliczne warsztaty dla dzieci w różnym wieku. Organizowane będą specjalne zajęcia stymulujące prawidłowy rozwój niemowlaków. Większe dzieci - od 6 miesiąca do 9 roku życia, mogą bawić się i uczyć podczas warsztatów m.in. plastycznych, językowych, dizajnerskich i tanecznych.

Menu z daniami bezglutenowymi

- Chcieliśmy, aby to była także spokojna przystań dla rodziców. Miejsce, gdzie mogą się spotkać z przyjaciółmi, smacznie zjeść lub po prostu odpocząć, gdy ich maluchy bawią się w najlepsze - zdradza Magdalena Delmaczyńska. - Rodzice mogą napić się kawy, zjeść zdrowy obiad lub skosztować przekąsek i ciast. Są specjalne dania dla mam karmiących. Z myślą o dzieciach w menu są dania bezglutenowe, małe porcje domowych obiadków i zabawne kanapeczki.

GUZIK oferuje także dodatkowe usługi takie jak przygotowanie bajkowych urodzin według paru scenariuszów, opieka animatorów „na godziny” oraz organizacja imprez okolicznościowych.

Kawiarnia czynna jest codziennie, od 10.00 do 20.00.

Komentarze (26)

 • ~AAAAA 2012-12-10, 08:05

  Wszystko dobrze ale nie zaszkodziło by podać chociaż ulicy na której się znajduje lokal

 • ~z branży 2012-12-10, 08:08

  totalny niewypał będzie , czym szybciej właścicielka zamknie tym mniejszy dług do spłacenia , na dzień dzisiejszy prowadzenie baru restauracji w Polsce jest nie opłacalne 

   

 • ~aga1 2012-12-11, 22:39

  na przeciwko Millenium Hall, po drugiej stronie ul. Rejtana. Widać tam takie niskie pawilony a za nimi wysoki blok (taka szafa). To jest właśnie w tej szafie na dole, jak się stoi tyłem do ulicy Rejtana, to na lewym rogu tej "szafy jest poczta" a niedaleko od poczty po prawej stronie jest Guzik. Dawniej była tam stomatologia. Dokładnego adresu nie znam.  
  Gratuluję właścicielce pomysłu i wykonania. Naprawdę mi się tam podoba, bo jest tak 'niekomercyjnie'. Super!

 • ~facetka 2012-12-10, 08:09

  Wszystko fajnie, tylko zabrakło najważniejszej informacji: GDZIE TO JEST???

 • ~gość11111 2012-12-10, 08:22

  Guzik znajduje się przy ul. Krzyżanowskiego 6b w centrum osiedla.