A A AWydarzeniakomentarze (39)

Spóźnia się inwestycja IKEI pod Rzeszowem

Według planów na powierzchni ponad 79 tys. metrów kwadratowych ma powstać koło Rzeszowa regionalne centrum handlowo-usługowe. Sama IKEA ma mieć ok. 33 tys. mkw. Koszt inwestycji to ok. 200 mln zł.

Fot.: Archiwum

Według planów na powierzchni ponad 79 tys. metrów kwadratowych ma powstać koło Rzeszowa regionalne centrum handlowo-usługowe. Sama IKEA ma mieć ok. 33 tys. mkw. Koszt inwestycji to ok. 200 mln zł.

Na terenie planowanej inwestycji IKEI w Świlczy k. Rzeszowa nic się nie dzieje. Planowano tu budowę potężnego centrum handlowego, które zatrudni ok. 2,5 tys. osób.

 

Jeszcze rok temu optymiści wierzyli, że termin inwestycji IKEI w Świlczy pod Rzeszowem zostanie dotrzymany. IKEA zaplanowała budowę potężnego centrum handlowego za 200 mln zł. – Według pierwotnych zamierzeń sprzed kilku lat miało ono ruszyć w 2014 roku. – przypomina sobie Wojciech Wdowik, wójt Świlczy. - Jednak na razie na tym terenie nic się nie dzieje, choć ze strony gminy zrobiliśmy wszystko, aby ta inwestycja mogła ruszyć – zapewnia wójt.

Władze gminy Świlcza były bardzo zainteresowane tym projektem, który maił tu realizowany na 60-hektarowej działce kupionej przez Ikeę.
Interesowały się tym także władze sąsiednich gmin w tym pobliskiego Rzeszowa i społeczeństwo regionu. Wszak miała być tu praca dla ok. 2,5 tysiąca osób jak i możliwość zrobienia zakupów w tej znanej sieci. Teraz optymiści wierzą, że termin rozpoczęcia tej inwestycji się przesunie.

Tymczasem Centrum handlowe IKEA w (dwa razy większym od Rzeszowa) Lublinie ruszy dopiero pod koniec przyszłego roku. Budowa mogłaby się już rozpocząć, ale inwestor nie uporał się jeszcze ze wszystkimi formalnościami.

Z pierwszych zapowiedzi Inter IKEA Centre Group Poland wynikało, że lubelskie centrum handlowe będzie otwarte wiosną przyszłego roku. Później mowa była już tylko o roku 2014. Teraz wiadomo, że zakupy w lubelskiej Ikei będzie można zrobić najwcześniej w październiku przyszłego roku.
 

Komentarze (39)

 • ~Adam2 2013-04-05, 17:46

  No i dobrze, tylko że nie ma S19 do Lublina - to by się dojechało w 1,5 godziny i zakupy zrobiło. Wydaje się że inwestor działa racjonalnie, bo Lublin jakby nie było jest dwa razy większy od Rzeszowa ponad 350 tyś+graniczący z nim Świdnik 40 tyś+miejscowości (gminy z nim graniczące) pod samym Lublinem ok 150 tyś + 90 tyś studentów razem grubo ponad 600 tyś ludzi, ale u nas też mogliby coś rozpocząć, a tu chyba będzie IKEA tak chyba na 2020 (?)

  Ale może coś i u nas ruszą, może jak wybudują w Lublinie w 2014 r. (centrum prawie dwa razy większe niż w Rzeszowie 76 + 45 tyś m2) to potem wezmą się za nasz Rzeszów.

 • ~SPRING 2013-04-05, 18:51
  pokaż komentarz
 • ~Kolbuszowa 2013-04-05, 19:15
  pokaż komentarz
 • ~ondra 2013-04-05, 19:21

  to dziura jakich swiat nie widzial obsrana drewutnia ... nikt tu sie nie uwzial akurat na lublyn bo takich dziur jest wiecej lodz kielce czy inna lomza nikogo ta sraka zwana lublinem nie interesuje a co do Rzowa to w kazdym calu jest co najmniej dwadziescia lat do tylu tak spolecznie jak i mentalita ... to wolynski syf i malaria bez drog bez perspektyw jak masa innych podobnych wioch w kongresowce przypominajacych kloaki....

 • ~Kolbuszowa 2013-04-05, 19:24

  walnij się w ten głupi czerep człowieku - bo jesteś monotonny ludzie piszą Ci konkrety a ty odpowiadasz kłmswem i inwektywami

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.