A A AAktualnościkomentarze (5)

Prawica Rzeczypospolitej: obronimy Polskę przed euro

- Polska musi zachować swoją narodową walutę – mówi Marek Jurek, lider Prawicy Rzeczypospolitej. Fot. Norbert Ziętal

- Polska musi zachować swoją narodową walutę – mówi Marek Jurek, lider Prawicy Rzeczypospolitej. Fot. Norbert Ziętal

Politycy Prawicy Rzeczypospolitej twierdzą, że będą bronić Polski przed wprowadzeniem euro. Chcą w tym celu zdobyć odpowiednie poparcie w Sejmie.

- Zapowiedziane przez Niemcy i Francję wprowadzenie rządu gospodarczego państw strefy euro oznacza całkowitą zmianę zasad działania unii walutowej. To zwalnia nas z jakichkolwiek wcześniejszych zobowiązań w tej dziedzinie – twierdzi Marek Jurek, lider PRz, goszczący z wizytą w Przemyślu.

Według działaczy tego ugrupowania wspólna waluta europejska to utopia. Twierdzą, że błędem jest łącznie w jednym obszarze walutowym państw o zupełnie odmiennej gospodarce. Jak np. Niemcy i Grecja.

- Zrobimy wszystko, aby obronić Polskę przed euro. Kilkanaście lat temu złotówka ocaliła nas przed kryzysem ze wschodu, dzisiaj broni nas przed kryzysem, który najmocniej objawił się na południu – mówi Marek Jurek.

Twierdzi, że nasza waluta narodowa, złotówka, jest jednym z głównych elementów konkurencyjności polskim przedsiębiorstw na rynkach zewnętrznych oraz ochrony poziomu życia polskich rodzin.

- Gwarantujemy jedno. Żadna partia nie będzie mogła udawać, że jest przeciwna euro, a tak naprawdę dążyć do wprowadzenia w Polsce tej waluty. Nikt nie będzie prowadzić gry „jestem za, a nawet przeciw”. Do utrzymania narodowej waluty wystarczy 154 posłów i można będzie taką ich ilość zmobilizować – zaznacza Jurek.

 

Więcej na temat: euro, waluta

Komentarze (5)

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.