A A AZ regionukomentarze (9)

Nowa restauracja w Rzeszowie - dla kawoszy i z obiadami

Nowa restauracja pod marką Niebieskie Migdały tym razem oferuje mieszkańcom Rzeszowa także dania obiadowe. Fot. Krystyna Baranowska

Nowa restauracja pod marką Niebieskie Migdały tym razem oferuje mieszkańcom Rzeszowa także dania obiadowe. Fot. Krystyna Baranowska

Niebieskie Migdały otwarły pod swoim szyldem w Rzeszowie nową restaurację. Do sztandarowych pozycji marki, czyli kawy i deserów dołożono dania obiadowe.

- Nasz nowy lokal to pewne połączenie tego, co dotychczas serwowaliśmy naszym klientom ulicę obok i franczyza włoskiego FILICORI. Do tego dochodzą dania obiadowe w postaci mi.n makaronów, sałatek i naleśników – mówi Marzena Sipowicz, właścicielka restauracji.

- A wszystko zaczęło się 6 lat temu, kiedy z mężem szukaliśmy pomysłu na własny biznes. Nauczyliśmy się najpierw produkcji lodów, korzystamy ze starej receptury pochodzącej z Włoch. Później powstały pierwsze Niebieskie Migdały, gdzie oprócz lodów serwowaliśmy także ciasta domowego wypieku.

Nowa restauracja - tradycyjne przepisy

Restauracja szczyci się tym, że wszystkie dania przygotowywane są na bieżąco. Przepisy w przeważającej części to ściśle strzeżona tajemnica tradycji rodzinnej.

- Nie przygotowujemy niczego z mrożonych półproduktów. Mamy własny zakład produkcyjny z profesjonalnym cukiernikiem – mówi właścicielka restauracji w Rzeszowie.

Czytaj także: Ile trzeba mieć pieniędzy, by rozpocząć biznes w internecie

Jak podkreśla nasza rozmówczyni w restauracji połączone zostały tradycje dwóch rodzin, z Polski i z Włoch. Włoska palarnia kawy FILICORI znana jest głównie w Europie zachodniej. Kawy sprzedawane są przeważnie w ekskluzywnych hotelach.

W restauracji nadal ważne desery

Główny nacisk kładziony jest na produkcję lodów, później kawy i deserów.
Przed lokalem pojawi się niebawem taras dla ok. 40 klientów. Na zewnątrz postawiona zostanie witryna lodowa.

Restauracja znajduje się przy ulicy 3 Maja. Jego pierwowzór zaś przy ul. Kościuszki w Rzeszowie.

 

Komentarze (9)

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.