A A AAktualnościkomentarze (0)

Kto musi płacić abonament telewizyjny

75-latkowie załatwiają formalności związane z abonamantem RTV na poczcie.

75-latkowie załatwiają formalności związane z abonamantem RTV na poczcie.

Ktoś, to ukończył 75 rok życia i chce być zwolniony z comiesięcznych wpłat powinien na poczcie przedstawić dowody opłacenia abonamentu RTV do 5 lat wstecz - twierdzi rzecznik prasowy Urzędu Pocztowego w Krakowie Bartłomiej Kierzkowski.

- Wyjaśnijcie, kto w końcu ma obowiązek płacenia abonamentu, a kto jest z tego zwolniony. Ukończyłem 75 lat, poszedłem na swoją pocztą, ale nic nie załatwiłem – skarży się pan Ryszard D. z Rzeszowa.
Podobnych telefonów, zwłaszcza od starszych czytelników otrzymujemy w ostatnim czasie sporo. Wielu z nich jest zdezorientowanych i nie wie, czy powinni płacić nadal abonament, czy też są zwolnieni z tej powinności.

Nie przyjęli oświadczenia

Pan Ryszard z Rzeszowa opowiada, że skończył właśnie 75 lat. Udał się do swojego Urzędu Pocztowego, by poinformować o tym fakcie i załatwić kwestie związane ze zwolnieniem z opłat abonamentu RTV. Wypełnił stosowny druk, jednak urzędnik go nie przyjął. Wyjaśnił, że jeśli pan Ryszard nie okaże potwierdzenia opłacenia wszystkich składek, nie przyjmie jego oświadczenia.
- Czy urzędnik na poczcie mógł tak postąpić? Czy może warunkować przyjęcie oświadczenia o ukończeniu 75 roku życia od opłacania abonamentu? Czy w związku z nie przyjęciem oświadczenia poczta nadal będzie naliczać opłaty? – to pierwsze z brzegu pytania i problemy, które nurtują pana Ryszarda, a także wielu innych, zwłaszcza starszych czytelników, posiadaczy odbiorników telewizyjnych.

Potrzebne dowody wpłaty

Problemy nurtujące pana Ryszarda przedstawiliśmy Bartłomiejowi Kierzkowskiemu, rzecznikowi prasowemu Urzędu Pocztowego w Krakowie.
- Jeśli pan Roman chce uzyskać zwolnienie z płacenia abonamentu z związku z ukończeniem 75 roku życia powinien przechowywać dowody opłaty abonamentu telewizyjnego do 5 lat wstecz i przedstwiać je w Urzędzie Pocztowym. Musi przedstawić także dowód osobisty oraz wypełnić stosowny formularz, którzy otrzyma na poczcie – wyjaśnił nam rzecznik Kierzkowski.
Zapytaliśmy także o podstawę prawną. Bartłomiej Kierzkowski odpowiedział, że jest to zarządzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. - Poczta jest tylko wykonawcą tego zarządzenia – dodał rzecznik.

 

 

Więcej na temat: opłaty, abonament

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.