A A AAktualnościkomentarze (0)

Już 16 firm zainwestowało w strefie w Rogoźnicy

Już 16 firm zainwestowało w strefie w Rogoźnicy

W strefie ekonomicznej w Rogoźnicy k. Głogowa Małopolskiego rozkręca działalność 16 firm. Już utworzyły kilkaset nowych miejsc pracy, a celowo pracę znajdzie tu ponad tysiąc osób. Rogoźnica to podstrefa Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park w Mielcu.

- W pierwszym etapie firmy, które otrzymały zezwolenie na wejście do strefy i rozpoczynają działalność gospodarczą utworzą pięćset nowych miejsc pracy i stanie się to w najbliższym czasie. Docelowo w naszej strefie powstanie ponad tysiąc zupełnie nowych miejsc pracy. To bardzo ważne z punktu widzenia lokalnego rynku pracy - twierdzi Kazimierz Rokita, burmistrz miasta i gminy Głogów Małopolski.

Grunty w podstrefie ekonomicznej w Rogoźnicy wykupiło dotąd 16 firm, bardzo róznych branż. Od elektroniki po materiały budowlane.

Ostatnio zezwolenie na inwestycje w Rogoźnicy otrzymała firma Systemy Informatyczne Set(h) Sp. z o.o. otrzy działalność w strefie związaną z. Zamierza zainwować 3 mln 300 tys. zł. Z kolei POLMAR KRYSTYNA MARCINIEC zamierza wybudować zakład, w którym będą opracowywane systemy telemetrii i płatności mobilnej oraz wytwarzane automaty vendingowe. Deklarowane nakłady to 1 mln 900 tys. zł.
 

Więcej na temat: praca, inwestor

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.