A A AAktualnościkomentarze (21)

Czeski dom maklerski rozpoczął działalność w Polsce

Czeski dom maklerski rozpoczął działalność w Polsce

Fot.: Fot. W. Zatwarnicki

Działający od ponad roku na rynku czeskim HighSky Brokers a.s. rozpoczął działalność na rynku polskim. Broker walutowy świadczy usługi maklerskie w oparciu o wspólny paszport europejski i po notyfikacji w Komisji Nadzoru Finansowego.

HighSky Brokers a.s. to pierwszy licencjonowany dom maklerski pochodzący z Czech, który oferuje jako market maker dostęp do pozagiełdowego rynku instrumentów pochodnych w oparciu o najnowszą platformę transakcyjną MetaTrader 5.0.
- Spółka rozpoczęła działalność operacyjną na początku 2012 roku na terenie Republiki Czeskiej, natomiast od maja 2013 roku prowadzi działalność w formie oddziału również w Polsce – informuje  Magdalena Grzybowiska z HighSky Brokers a.s.


Zakres działalności HighSky Brokers a.s. obejmuje prowadzenie następujących czynności maklerskich:
- Wykonywanie zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych na rachunek zleceniodawcy;
- Nabywania lub zbywania na rachunek własny instrumentów finansowych;
- Prowadzenia rachunków papierów wartościowych oraz rachunków pieniężnych, służących do ich obsługi;
- Wymiany walutowej związanej z prowadzoną działalnością maklerską.
Inwestorzy mają możliwość zawierania kontraktów na różnice kursowe (CFD) na najbardziej popularne pary walutowe oraz towary i indeksy. - Nasza oferta jest bardzo konkurencyjna w stosunku do innych działających na rynku polskim brokerów. Nieustannie pracujemy nad nowymi produktami, które możemy zaproponować naszym klientom, jak i stworzeniem jak najbardziej korzystnych warunków handlu” – mówi Dominik Fludra, prezes zarządu HighSky Brokers a.s.

Kadra menedżerska zarządzająca domem maklerskim, która zdobywała doświadczenia w czołowych polskich instytucjach finansowych zamierza pozyskać w Polsce kilkaset klientów do końca bieżącego roku.

 

Więcej na temat: pieniadze, kasa, czechy, Polska

Komentarze (21)

 • ~Mariuszak 2015-08-11, 14:01

  Korzystam z MT5 u nich od poczatku roku i wszystko jest ok. Jak na razie nie mialem wiekszych problemow z rekwotowaniami. W tym czasie robilem kilka wyplat i srednio 1-2 dni czekalem na zaksiegowanie. Jezeli ktos szuka brokera z MT5 to ten jest ok.

 • ~Felix 2015-08-14, 09:19

  ja w HighSky testowalem roznice pomiedzy platformami MT4 a MT5. Oprocz drobnych zmian wizualnych widać poprawę stabilności chyba szybsze działanie

 • ~Kojot 2015-08-19, 21:32

  Ciekawy broker. Patrzyłem na ich stronę, sporo szkoleń robią i chyba jako jeden z niewielu na naszym rynku ma w swojej ofercie MT5, a to duży plus.

 • ~Olek 2015-08-23, 22:46

  Fajna oferte maja, chyba jedna z lepszych na naszym podwórku z meta traderem5. Teraz chyba 25.08 będą właśnie robili szkolenie z MT5. Cyklicznie cos tam robią.

 • ~Krystian 2015-08-26, 11:31

  Bylem wczoraj na ich skzoleniu z obslugi mt5. Dopiero to moje poczatki na rynku ale dosc sporo sie dowiedzialem wiec jak ktos tez szuka pomocy na start to polecam

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.