A A AAktualnościkomentarze (4)

Będzie 1500 miejsc pracy w Rogoźnicy

Obszar w Rogoźnicy jest częścią SSE Mielec.

Obszar w Rogoźnicy jest częścią SSE Mielec.

Na terenie specjalnego obszaru gospodarczego w Rogoźnicy, gm. Głogów Małopolski, zainwestowało już kilkanaście firm. Nowe fabryki rosną jak grzyby po deszczu. Rogoźnica jest podstrefą Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park w Mielcu.

- Zorganizowanie specjalnej strefy w Rogoźnicy kosztowało nas sporo wysiłku, ale jest ona wielkim sukcesem naszej gminy. W najbliższym czasie powstające firmy zatrudnią ponad 1500 pracowników. Liczę na to, że przynajmniej połowa nowo zatrudnionych będzie pochodziła z naszego miasta i okolicznych miejscowości - przewiduje Kazimierz Rokita, burmistrz Głogowa Małopolskiego.
Klika dni temu w Rogoźnicy odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej fabryki Zelmeru z Rzeszowa. Renomowana firma wybrała tu lokalizację swego nowego oddziału produkcyjnego z kilku powodów. Przy czym nie chodziło wyłącznie o preferencje ekonomiczne w strefie. Liczyła się bliskość macierzystego zakładu, dość wygodny dojazd, możliwość zatrudnienia wykwalifikowanych pracowników.

Zelmer i inni

Nowy zakład Zelmeru będzie jednym z kilkunastu nowych zakładów produkcyjnych, które powstają na terenie strefy w Rogoźnicy. Swą fabrykę buduje tu m. in. firma Polimarky. Zajmuje się produkcją tworzyw antybakteryjnych, bezhalogenowych mieszanek kablowych, granulatu poliuretanowego, tworzyw przewodzących oraz rur z polibutylenu.
Specjalność firmy Plastsystem sp. z o. o. to produkcja opakowań z tworzyw sztucznych dla chemii budowlanej. D.A. GLASS opracowuje autorskie technologie produkcji szkła płaskiego, matowego i technologii chemicznej obróbki szkła.
Yanko sp. z o. o. - zajmuje się produkcją opakowań papierowych fałdowanych oraz foliowych z nadrukiem i bez nadruku. LEDOLUX Sp. z o. o. zamierza produkować elektryczny sprzęt oświetleniowy wykorzystujący diody elektroluminescencyjne.
Z kolei P.P.U.H. "RANLIP" Andrysiewicz M. & Kloc Z. rozpoczynali produkcyjno - usługowej do produkcji zaworów hydraulicznych, przewodów hydraulicznych oraz regeneracji komputerów do maszyn budowlanych;
Offset Druk - zajmować się będzie wdrażaniem nowoczesnych technologii drukarskich;
Leo Minor - rozpocznie produkcję elementów systemu kanalizacji wewnętrznej i zewnętrznej dla budownictwa;
ELMAT Sp. z o. o. - będzie produkować urządzenia aktywne i pasywne do sieci teletechnicznych, światłowody, system FIBRAIN DATA, usługi wydmuchiwania mikrokabli światłowodowych w technice mikrokanalizacji oraz spawanie światłowodów wraz z pomiarami torów;
Creo Sp. z o. o. - chce rozpocząć produkcję kanałów wentylacyjnych oraz otworzyć biuro konstrukcyjno - projektowe.
BEST Construction Sp. z o. o. BIS - planuje wybudować i wyposażyć ośrodek w zakresie prowadzenia badań laboratoryjnych stosowanych bądź wdrażanych do stosowania wyrobów i materiałów budowlanych, a także służącego podnoszeniu kwalifikacji personelu;
POLKEMIC II Sp. z o. o. - spółka w parku będzie produkować obrzeża meblowe.

Sukces strefy

Specjalna Strefa Ekonomiczna w Mielcu powstała jako pierwsza w kraju, odniosła też jak dotąd największy sukces. Była odpowiedzią na wielki kryzys ekonomiczny i plagę bezrobocia, jaka spadła na miasto po upadku największego pracodawcy w mieście, czyli Wytworni Sprzętu komunikacyjnego.

 

Więcej na temat: praca, pracownik

Komentarze (4)

 • 2010-11-11, 09:20

  Pracowałem kiedyś w firmie Yanko. Nie polecam. Marne zarobki, uciążliwe warunki pracy , po**bane szefostwo, itp. itd. kazda kolejna praca była o niebo lepsza. Pozdrawiam 3 króli i życze problemów ze znalezieniem pracowników do produkcji.

 • 2010-11-11, 16:49

  i oby wszyscy mieli ich w dupi*.
  wypłata głodowa, jakość mierna, praca niebezpieczna.
  szefostwo ruskie i ma ludzi w dupie. to ja ich też.

 • 2011-07-07, 12:13

  A ledolux kiedy otwierają ?
  szukają pracowników ?
  wie ktoś coś ?

  Pozdrawiam
  Artur :)

 • 2011-08-02, 11:34

  piszecie glupoty wyssane z palca a oto przyklad firma zelmer to fakt przenosi sie do rogoznicy ale ze swoimi pracownikami ze starego zakladu i napewno nie zartrudni tyle osob ile piszecie wiem bo sprawdzalam

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.