A A AZ regionukomentarze (7)

Będą nowe miejsca pracy w mieleckiej strefie ekonomicznej

Wejście główne do mleleckiej strefy.

Fot.: K. Baranowska

Wejście główne do mleleckiej strefy.

Firma Odzieżowa Elan, lotniczy BorgWarner  oraz Maxbud - to firmy, które ostatnio uzyskały zezwolenia na inwestycje mieleckiej strefie ekonomicznej.

Te trzy firmy  utworzą 50 miejsc pracy.


W sumie, od początku tego roku 9 firm uzyskało zgodę na inwestycje w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK w Mielcu.


Zainwestują grube miniony złotych


Mielecka firma odzieżowa ELDAN, rozwija swoją działalność w strefie ekonomicznej i uzyskała drugie już zezwolenie na inwestycje.  W ramach tego projektu wyda na rozwój 1,3 mln zł. Zatrudni dodatkowo 4 osoby.


Także drugie zezwolenie na zainwestowanie uzyskał lotniczy BorgWarner, który funkcjonuje w obrębie Parku Naukowo Technologicznego w Jasionce k. Rzeszowa. - Firma zadeklarowała inwestycje w wysokości ok. 25 mln zł. Ma zwiększyć zatrudnienie o 30 osób – Poinformowała nas Teresa Orczykowska, z-ca dyrektora zarządy SSE EURO-PRAK w Mielcu.


Z kolei firma Maxbud zainwestuje w lubelskiej podstrefie 10 mln zł. Zatrudni 15 osób. Specjalizuje się w produkcji elementów stalowych dla budownictwa.


Zainwestowali wcześniej


Wcześniej w tym roku zezwolenia  na inwestycje w strefie uzyskało kilka innych firm
Spółka Ozono zainwestuje na terenie podstrefy w Leżajsku. Docelowo zatrudni ponad 20 pracowników. Natomiast firma Infograf zbuduje zakład na terenie podstrefy w Lublinie. Da pracę 20 osobom.


Spółka Inwest Bistro zainwestuje w mieleckiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firma wyda 9 mln zł na wybudowanie magazynów chłodniczych. Zatrudnienie znajdzie ponad 20 osób.
Ponad 6 mln zł wyłoży na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu  firma Yasa Motors Poland. Spółka w pierwszym kwartale br. uruchomiła produkcję silników do pomp wodnych.

Więcej na temat: strefa, praca, Mielec, Podkarpacie

Komentarze (7)

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.